Ogólnopolski Głos Profilaktyki

          W dniu 14.06.2014 młodzież Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami p. A. Szopą, M. Wnęk, E. Moskal oraz pedagogiem szkolnym p. A. Bazan, wzięła udział w akcji „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, współorganizatorami której byli: MOPR, Komenda Policji w Krośnie oraz RCKP.
          „Profilaktyka a Ty” to program Komendy Głównej Policji. Jego celem jest promowanie wśród młodzieży mody na życie bez uzależnień.
          Uczniowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych „jestem wartościowy i wyjątkowy” w Ogródku Jordanowskim. Następnie wykonali taniec „belgijka”. Po nim przeszli z hasłami, wykonanymi własnoręcznie i związanymi z modą na życie bez uzależnień, na rynek krośnieński, gdzie około godziny 18 wystąpili w przedstawieniu „Ciuciubabka”. Kilka minut później wspólnie z wszystkimi Polakami położyli prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybili jego rytm. Rytm „Wolnych Serc”, serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczy tak bardzo dużo.

opracowali: Mateusz Turowski z opiekunami