„SREBRNA JAGODA”

„Jagoda Szajna uczennica III klasy Gimnazjum nr 3 powiększyła swoją kolekcję medali o trzy srebrne krążki, zdobyte na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Starachowicach.

kliknij aby powiększyć

Jagoda wystrzelała medale w konkurencjach karabinu pneumatycznego -30 strzałów, karabinu sportowego 3x10 i karabinu sportowego- 40 strzałów leżąc. Medale te są tym cenniejsze bo w sportowej rywalizacji Jagoda pokonała wiele utytułowanych zawodniczek z czterech województw. Uzyskane wyniki dały Jagodzie przepustkę do startu w finale Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze.

Czytelnicy tego serwisu szkolnego zapewne są ciekawi co słychać u naszych absolwentów, zawodników i zawodniczek, którzy nie tak dawno jeszcze zasiadali w szkolnych ławkach broniąc barw naszej szkoły. Czy dalej uprawiają strzelectwo i jakie odnoszą sukcesy?

Otóż Szymon Sajdak uczeń gimnazjalnej klasy strzeleckiej, obecnie kształcący się w Liceum mundurowym w Jedliczu, w minioną sobotę w kolejnej edycji Ogólnopolskich Podziemnych Zawodów Strzeleckich zdobył srebrny medal w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów juniorów młodszych.

Wiktoria Bober koleżanka klasowa Szymona ucząca się w szkole hotelarskiej w Iwoniczu Zdroju, na Mistrzostwach Polski Ligi Obrony Kraju zdobyła pięć złotych medali. W Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które zarazem są Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych WARSZAWA 2017, Wiktoria w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów zajęła pechowe IV miejsce tracąc do III miejsca 0,2 punktu a do drugiej lokaty tylko 0,4.

Za to w karabinie sportowym 3x20 strzałów zdobyła brązowy medal, gdzie do II miejsca zabrakło jej 4 punkty a do złotego medalu 6 punktów. Wysokie wyniki i poziom sportowy prezentowany przez Wiktorię zaowocowały powołaniem do Kadry Narodowej Polski Juniorów Młodszych.

Weronika Bykowska nasza absolwentka w tym roku została mistrzynią i wicemistrzynią Polski Juniorów w konkurencji karabin sportowy 3x20 i karabin sportowy 60 strzałów leżąc.

Weronika na swoim koncie ma już dziewięć medali Mistrzostw Polski w tym cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe. Należą do niej dwa znaczące rekordy Polski. Weronika jest również zawodniczką Kadry Narodowej Polski Juniorów. Jagodzie i naszym absolwentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz samych centralnych dziesiątek.