Rajd na Przymiarki

        8 listopada br. klasa II D wybrała się na pieszą wycieczkę w Beskid Niski. Trasa prowadziła z Rymanowa Zdroju przez szczyt Przymiarki (626 m.n.p.m) do Iwonicza Zdroju.

        Klasa o godz. 8.30 wyjechała autokarem sprzed Szkoły w stronę Rymanowa Zdroju. Po ok. 40 min jazdy byliśmy na miejscu. Po krótkim przygotowaniu do wędrówki, ruszyliśmy szlakiem zielonym w kierunku Iwonicza Zdroju. Po drodze mogliśmy podziwiać piękne panoramy lasów Beskidu Niskiego oraz innych partii Beskidów Wschodnich, Pogórza Strzyżowskiego, Pogórza Dynowskiego oraz Bieszczadów.

        Po godzinie marszu, dotarliśmy na szczyt. Ciekawostką jest, że ze szczytu Przymiarek przy odpowiednich warunkach pogodowych, można dostrzec część Tatr Zachodnich. Niestety – pogoda w tym dniu nie dopisała i nie mieliśmy możliwości zobaczyć najwyższych części Karpat. Po spędzeniu kilkunastu minut na szczycie, zeszliśmy niżej, na miejsce gdzie miało się odbyć ognisko.

        Po godzinie pieczenia kiełbasek, zeszliśmy do Iwonicza Zdroju. Tam, po krótkim spacerze po iwonickim deptaku, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę do domu.

        I tak po całym dniu ciekawych wrażeń, ok. godz. 14.00 przyjechaliśmy do Krosna. Wszyscy będziemy miło wspominać tę wycieczkę.

Opracował: Wiktor Ostrowski