„Noc w Szkole…”

        W piątek 1 grudnia 2017r. po lekcjach, światła w szkole nie zgasły. Tego dnia, przy pomocy uczniów z klas gimnazjalnych: Wiktora Ostrowskiego, Mai Prajsnar, Julii Błaż, Martyny Czekańskiej, Alicji Byczyńskiej, Karoliny Polańskiej, Jakuba Florka, Jakuba Nowaka, Hanny Nowak, Karoliny Ziomber, Oli Baran, w naszej szkole, została przeprowadzona popularna akcja „Noc w Szkole”.

        Inicjatorką oraz uczestniczą akcji była p. Anna Antoniuk. Podczas „Nocy w Szkole” towarzyszyła nam dyrekcja: p. Alicja Szepelak, p. Robert Guzik oraz p. Jolanta Żółkoś, p. Katarzyna Szmyd, p. Piotr Lawera, p. Katarzyna Cmok, p. Michał Musijowski, p. Waldemar Rodzeń, p. Piotr Hec, p. Tomasz Przybyła i p. Agnieszka Zajdel.

Jak wyglądała cała akcja ? Około godziny 18.30 wszyscy uczestnicy, którymi było 60 chętnych uczniowie z klas VI i VII, zebrali się na I piętrze. Następnie, po przydzieleniu do klas, w których mieliśmy spać, przeszliśmy do stołówki szkolnej, gdzie wspólnie przygotowaliśmy i zjedliśmy kolację. Następnie podzieliliśmy się odpowiednio na grupy: I, II, III, IV – było to potrzebne do odbywających się później zajęć. Każda grupa otrzymała swojego opiekuna, którymi byli uczniowie z gimnazjum. Po omówieniu wszystkich spraw organizacyjnych, o godz. 20.00, wystartowały wszystkie atrakcje. Na dzieci czekały zajęcia taneczne, które przygotowała p. Renata Dumanowska, zajęcia muzyczne, które przygotował p. Dawid Dudek, strefa gier planszowych p. Piotra Sęka oraz „podchody” zorganizowane przez Maję Prajsnar – uczennicę z klasy III D gimnazjum.

        Emocje, jakie towarzyszyły uczestnikom przy wszystkich zajęciach, są nie do opisania. Tańce, muzyka, gry planszowe, podchody – wszystkie te zajęcia wywoływały uśmiech na twarzach uczniów. Na tańcach, dzieci nauczyły się tańczyć „Belgijkę”, na zajęciach muzycznych miały okazję zaśpiewać swoje ulubione piosenki, w strefie gier planszowych mogły zagrać w rozmaite gry, a na podchodach mogły wykazać się swoim sprytem i zdolnościami detektywistycznymi.

        Zwieńczeniem „Nocy w Szkole” był sens filmowy na szkolnej stołówce. Po obejrzeniu filmu, nadszedł czas na sen. Każdy niechętnie kładł się spać, ponieważ wszyscy byli podekscytowani i pełni pozytywnych wrażeń, jakie doznali przez cały wieczór w szkole. Integracja w jakiej uczestniczyli uczniowie, była niesamowita. Atmosfera, która wytworzyła się w szkole, była wspaniała. Wszyscy śmiali się, rozmawiali ze sobą na wspólne tematy i pomagali sobie podczas zajęć. Spać się nam na pewno nie chciało. Chyba najmniej ekscytującą chwilą podczas „Nocy w Szkole” była pobudka. Ale, przytaczając powiedzenie; "Wszystko co dobre, szybko się kończy", i tak, po posprzątaniu w klasach i porannej toalecie, wszyscy rozeszli się do domów. Wszyscy będziemy dobrze wspominać tę noc. Podejmiemy starania, aby jeszcze raz zorganizować tak pełną pozytywów akcję, jaką jest „Noc w Szkole”.

Opracował: Wiktor Ostrowski