Piękny prezent

        Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia szykujemy prezenty dla najbliższych. Krośnianie przygotowali najpiękniejszy prezent, ofiarowali chorym nadzieję na zdrowie i życie.


kliknij na zdjęcie aby powiększyć

        Mikołaj jest uczniem trzeciej klasy gimnazjum i od września dzielnie walczy z chorobą. Koleżanki i koledzy, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice postanowili wesprzeć go w tych zmaganiach. Z inicjatywy Pani Agaty (mamy jednego z uczniów) rozpoczęły się przygotowania do „Dnia Dawcy Szpiku dla Mikołaja i Innych”. Akcję poparł zastępca prezydenta Krosna, który zorganizował konferencję prasową. PWSZ połączyły siły z naszą szkołą. Bez zastanowienia dołączyły szkoły średnie, Kaufland, Galerie Krosno i VIVO oraz RCKP. Z pomocą przyszła fundacja DKMS, która od 2008 roku prowadzi bazę dawców szpiku i komórek macierzystych.


kliknij na zdjęcie aby powiększyć

        Wszyscy wolontariusze z dużym entuzjazmem przystąpili do organizowania trzydniowej akcji na terenie Krosna. Ponad sześćdziesięciu młodych wolontariuszy ze SP nr 14 rozdawało ulotki i zachęcało mieszkańców miasta oraz okolic do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku i komórek macierzystych. Dorośli wolontariusze: studenci PWSZ, nauczyciele SP nr 14, rodzice rejestrowali wszystkich chętnych, potencjalnych dawców szpiku. Akcji towarzyszyła kampania informacyjna i edukacyjna.


kliknij na zdjęcie aby powiększyć

        W poniedziałek 18 grudnia dowiedzieliśmy się, że udało się zarejestrować 653 osoby. BRAWO!!! Wolontariusze PWSZ i uczniowie klas drugich oraz trzecich gimnazjum z radością przyjęli tę wiadomość. Czują się potrzebni i spełnieni, wierzą, że zrobili coś wielkiego i dobrego. KROSNO MIASTO SZKŁA zyskało nowy tytuł KROSNO – MIASTO LUDZI O DUŻYCH SERCACH.

DZIĘKUJEMY!

Mikołaj-trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia.
Czekamy na Ciebie!