Bilet na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires (Argentyna) dla absolwentki Gimnazjum nr 3

        18 lutego 2018 r. podczas Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym (konkurencje z broni pneumatycznej), w węgierskim mieście Gyor miały miejsce eliminacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich które odbędą się w dniach 6-18 października 2018 roku, w Buenos Aires - stolicy Argentyny.


kliknij aby powiększyć

        Wiktoria Bober odniosła wspaniały sukces w strzelaniach z karabinu pneumatycznego i zdobyła dla Polski jedno z trzech tzw. Quota Place Winner - miejsce gwarantujące polskim olimpijczykom start w konkurencji Kpn 40 kobiet.


kliknij aby powiększyć

        Wiktoria weszła do finału na 8 (ostatnim) miejscu; wynikiem z eliminacji 414,9 punktów. Przy tym samym, równym wyniku wyprzedziła zawodniczkę z Azerbejdżanu tylko wyższą ostatnią serią 105,0 pkt. W finale uległa reprezentantkom Rosji i Włoch. Wszystkie te trzy zawodniczki zdobyły prawo startu dla swoich krajów w konkurencji Kpn 40 kobiet III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Buenos Aires 2018. Warto podkreślić, że jest to jedyne miejsce gwarantujące prawo startu na tych Igrzyskach jakie wywalczyli Polacy.


kliknij aby powiększyć

        Bardzo wysoka forma strzelecka Wiktorii została doceniona przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego (zawody były jednocześnie konsultacjami Kadry Narodowej); po konsultacjach sztabu szkoleniowego oraz dzięki szybkiej decyzji Prezesa PZSS Tomasza Kwietnia zgłoszono ją do udziału w ostatnich kwalifikacjach do MIO.

        Wynik Wiktorii z Gyor potwierdził, że była to bardzo trafna decyzja. Dodajmy, że jest to pierwszy znaczący sukces międzynarodowy polskiego strzelectwa osiągnięty w roku jubileuszu 85-lecia Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (1933-2018). Poprzednie Letnie Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie miały miejsce w 2010 roku (Singapur) oraz w 2014 roku (Nankin) – gdzie polska zawodniczka (uzyskując prawo do startu w ramach tzw. dzikiej karty) Agata Nowak wywalczyła złoty medal w strzelaniach z pistoletu pneumatycznego.

        Wiktoria Bober była zawodniczka klubu sportowego Olimpijczyk Krosno w 2017 roku odniosła kilka znaczących sukcesów w sporcie strzeleckim (jeszcze będąc w kategorii juniorek młodszych). Jest brązową medalistką Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji Ksp 3 x 20 (strzelanie z karabinu w trzech postawach na dystansie 50 m). Członkini Kadry Narodowej Juniorek. Uczy się hotelarstwa w Iwoniczu Zdrój, a trenuje m. in. na obiektach Ośrodka Szkolenia Ligi Obrony Kraju w Tarnowie (siedziba klubu TKS LOK Tarnów) oraz na strzelnicy klubu sportowego Olimpijczyk Krosno.

        Być może jesteśmy świadkami narodzin nowej gwiazdy polskiego sportu - ciągle czekamy na następczynie Renaty Mauer-Różańskiej oraz Sylwii Bogackiej.