ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
23 czerwca 2017 r

Informacja dla rodziców i uczniów
szkoły podstawowej oraz gimnazjum

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

SZKOŁA PODSTAWOWA
MSZA ŚW. W KOŚCIELE OO. KAPUCYNÓW – GODZ. 8.00
AKADEMIA – GODZ. 9.00

GIMNAZJUM
MSZA ŚW. W KOŚCIELE OO. KAPUCYNÓW – GODZ. 9.00
AKADEMIA – GODZ. 10.00

Konkurs plastyczny „Żyjmy zdrowo”

        W ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj formę” przeprowadzony został konkurs plastyczny, promujący zdrowy styl życia, pod hasłem „Żyjmy zdrowo”.

        Prace wyeksponowane zostały prac na korytarzu szkolnym, a wybór najlepszych odbywał się na zasadzie...

         Czytaj więcej

Opracowała: Agnieszka Bazan

Spotkanie z policjantem

        W klasach pierwszych gimnazjum odbyło się spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszem Policji panem Jerzym Barczentewiczem w związku z realizacją Programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

        Tematyka spotkania: „Stop patologiom - Razem bezpieczniej”- występowanie zjawisk patologicznych wśród...

         Czytaj więcej

Opracowała: Agnieszka Bazan

zajęcia z fizyki i chemii w PWSZ

        8 czerwca odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z fizyki i chemii w PWSZ w ramach realizowanego projektu „Akademia kreatywnego ucznia PWSZ w Krośnie”. Jak zwykle były one bardzo ciekawe. Tym razem uczniowie na zajęciach z chemii badali skład wód, w tym wodociągowej i różnych wód mineralnych. W tym celu stosowali metodę strącania osadów. Uczyli się poprawnie formułować obserwacje z przeprowadzonych doświadczeń a następnie wyciągać wnioski. Natomiast na zajęciach z fizyki przeprowadzali proces elektrolizy. Budowali różne półogniwa stosując w tym celu rozmaite elektrody , które następnie łączyli w jeden obwód. Ważyli elektrody przed i po elektrolizie porównując wyniki. Udział uczniów w projekcie był bardzo przydatny w całym procesie dydaktycznym. Stworzono uczniom warunki do samodzielnego wykonywania doświadczeń co w dużym stopniu wpłynęło na rozwinięcie zainteresowania przedmiotami. Mamy nadzieję , że w przyszłym roku szkolnym nadal będą one kontynuowane.

Opracowała: Katarzyna Deptuch

Trening dla przyszłych uczniów klasy sportowej IV i VII o profilu piłka nożna.

        Zachęcamy do udziału w treningu pokazowym piłki nożnej uczniów, którzy chcieliby przystąpić od roku szkolnego 2017/2018 do klasy sportowej o profilu piłka nożna.

        Jeśli chcesz rozwijać swoją pasję i spełniać swoje sportowe marzenia pod okiem profesjonalnych trenerów zapraszamy na trening w piątek (09.06.2017) godz. 14.00 Stadion ul. Bursaki 41.

Więcej informacji pod nr tel 507825365

Opracował: Dariusz Liana

MOJA PRZYGODA W MUZEUM 25 Edycja Lokalna w Krośnie

        31 maja w Piwnicy PodCieniami zorganizowany został wernisaż prac uczniów biorących udział w XXXIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży "Moja przygoda w muzeum".


kliknij aby powiększyć...

        Podczas uroczystości oficjalnie ogłoszono wyniki; zwycięzcom wręczono nagrody i wyróżnienia. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły – Wiktoria Gac (1d) – nagroda, Patrycja Żywiec (2c) i Dawid Zając (3c) – wyróżnienie.

        Wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione zakwalifikowano na eliminacje międzynarodowe, organizowane przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy!

Wystawę pokonkursową można zwiedzać do 14 czerwca 2017 w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5)

Opracowała: Małgorzata Zych

Festyn 2017


kliknij aby powiększyć

Sukces naszych uczniów

        17 maja 2017r. w ZSP4 ,,Naftówce” odbyła się XII Edycja Powiatowego Konkursu ,, Ignacy Łukasiewicz – życie i dzieło”. Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie: Agata Smolik- kl. III e, Gabriela Deptuch III e, Łukasz Stawarz III d.

        W pierwszym etapie konkursu uczniowie przez godzinę rozwiązywali test dotyczący życia i działalności I. Łukasiewicza. Następnie, w...

         Czytaj więcej

Opracowała: Agata Jaworska

Wyniki X Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego

        12 marca odbył się etap powiatowy X KKM. W etapie tym wzięło udział 122 uczniów szkoły podstawowej i 77 uczniów gimnazjów. Wszystkim gratulujemy dotarcia do tego etapu i uzyskanych w nim wyników.

    Wyniki X KKM Sszkoły Podstawowe
    Wyniki X KKM Gimnazjum

Wyniki naboru do klasy IV oraz VII sportowej - piłka nożna

        Wyniki naboru do klasy IV i VII sportowej - piłka nożna są dostępne pod poniższym linkiem

         Wyniki

Opracował: Dariusz Liana

NABÓR DO Klasy I, IV i VII SPORTOWEJ W SP14 W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


kliknij aby powiększyć

         Kliknij aby pobrać plik testy w pdf do klasy IV o profilu piłka nożna...
         Kliknij aby pobrać plik testy w pdf do klasy VII o profilu piłka nożna...

Proszę przynieść na testy karty zdrowia sportowca lub oświadczenie rodzica/opiekuna o braku przeciwwskazań do testów

NABÓR DO Klasy sportowej IV i VII W SP14 W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

NABÓR DO  Kasy I, IV i VII SPORTOWEJ W SP14 W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


kliknij aby powiększyć

NABÓR DO SP14 W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

NABÓR DO SP14 W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


kliknij aby powiększyć

Wyniki Szkolnych Konkursów Chemicznych o tytuł „Mistrza Przedmiotu”.

        9 maja w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Chemiczny o tytuł „Mistrza Przedmiotu”. Brali w nim udział uczniowie klas I, II i III.

        Celem konkursu było rozbudzenie ciekawości poznawczej oraz twórczego działania uczniów jak również kształtowanie umiejętności współzawodnictwa i dążenia do osiągnięcia sukcesów. Uczniowie mieli...

         Czytaj więcej

Opracowała: Katarzyna Deptuch

Konkurs kreator mody

       W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych w konkursie pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty - „KREATOR MODY”.


kliknij aby powiększyć...

        W VII edycji konkursu pod hasłem „Folklor w modzie współczesnej” swoje prace zaprezentowała utalentowana młodzież z całego regionu. Uczennice naszego gimnazjum również wykonały prace konkursowe przedstawiające oryginalne stylizacje ubiorów i dodatków do odzieży.


kliknij aby powiększyć...

        Wśród nagrodzonych znalazły się:
Maja Urbanek (1d), która zajęła II miejsce w kategorii PROJEKT UBIORU,
Katarzyna Janocha (1f) zajęła I miejsce w kategorii DODATEK DO ODZIEŻY.

Serdecznie gratulujemy tak znaczących osiągnięć!

Opracowała: Małgorzata Zych

WYNIKI SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Rodzaj zawodów: Siatkówka chłopców

Szczebel: Finał wojewódzki
Wyniki: IV miejsce

Maksymilian Jadczak
Kornel Lorenc,
Kacper...

         Czytaj więcej

opracowała: Olga Baran

Finał powiatowy XIX edycji Strażackiego Konkursu Plastycznego

       „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” to hasło przewodnie tegorocznego konkursu dla dzieci i młodzieży, którego głównym zadaniem było przedstawienie w formie plastycznej zaangażowania i profesjonalnej pracy Państwowej Straży Pożarnej.


kliknij aby powiększyć...

        W dniu 20.04 gościliśmy w Komendzie Miejskiej PSP, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów. Organizatorzy gratulowali młodym twórcom pomysłowości i dziękowali za wysiłek włożony w wykonanie prac. Wśród laureatów, których prace przesłane zostały na konkurs szczebla wojewódzkiego znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I-III nagrodzony został Radosław Hasiak (3b), w kategorii IV-VI – Oliwia Jamroga (5c). Wśród gimnazjalistów doceniona została praca Katarzyny Janochy z klasy 1f.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Małgorzata Zych, Małgorzata Rodzeń

konkurs wielkanocny

       Palmy, pisanki, baranki… czyli wielkanocny konkurs plastyczny organizowany przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie został rozstrzygnięty! Barwne, radosne ozdoby inspirowane sztuką ludową zostały ocenione i nagrodzone w niedzielę 9 kwietnia podczas Kiermaszu Wielkanocnego.

        Wśród laureatów znaleźli się nasi wychowankowie, zarówno ze Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum. I miejsce za swoją pisankę otrzymała Gabriela Podkul z klasy IIIc (gimnazjum). W kategorii ozdób świątecznych I miejsce zajęła Izabela Gajewska – klasa 4c (SP), II miejsce zdobyła praca Marzeny Zajdel – IIf (gimnazjum). Wyróżniona została także ozdoba wielkanocna Anny Boczar z klasy VId (SP).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie!

Opracowała: Małgorzata Zych

KOLEJNE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ”AKADEMIA KREATYWNEGO UCZNIA W PWSZ W KROŚNIE”.

        24 marca uczniowie klasy II c wraz z opiekunem K. Deptuch uczestniczyli w kolejnych zajęciach organizowanych przez PWSZ w Krośnie. Tym razem uczniowie pod okiem wykładowców uczelni mieli możliwość nauczyć się samodzielnie sporządzać roztwory wodne o określonych stężeniach procentowych.

        W tym celu wykorzystywali wcześniej poznane szkło laboratoryjne jak również uczyli się odważać próbki różnych substancji...

         Czytaj więcej

Opracowała: Katarzyna Deptuch

Etap finałowy III Krośnieńskiego Dyktanda PWSZ

        Dzisiaj, tj. 23.03 br. grupa uczniów licząca 16 osób, pod opieką p. Anny Antoniuk oraz p. Doroty Dynowskiej, udała się na etap finałowy III Krośnieńskiego Dyktanda PWSZ.

        Uczniowie zostali poddani najwyższej próbie. Parafraza z „Boskiej komedii” umieszczona w dyktandzie – „Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy to piszecie” – okazała się trafna. W tekście „Wiosenne dejavu” znalazły się wszelkie możliwe wyrazy, które swoją pisownią sprawiały...

         Czytaj więcej

Opracował: Wiktor Ostrowski

XLI Rajd Górski „Powitanie Wiosny”

        21 marca 2017 roku, grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Tomasza Czepiel wzięła udział w XLI Rajdzie Górskim „Powitanie Wiosny” zorganizowanym przez PTTK Oddział w Krośnie.

        W tym roku frekwencja dopisała. W rajdzie wzięło udział około 280 osób – taka liczba uczestników nieczęsto się zdarza. Około godziny 9.00 wyjechaliśmy spod biura PTTK przy ulicy Krakowskiej 9. Po małych perypetiach związanych z...

         Czytaj więcej

Opracował: Wiktor Ostrowski

WYNIKI SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Rodzaj zawodów: Siatkówka chłopców

Szczebel: Rejon
Wyniki: III miejsce

Michał Czajka
Gabriel Kobylak
Błażej Wiśniewski
Arkadiusz Dziura
Dawid Kossak...

         Czytaj więcej

opracowała: Olga Baran

Memoriał Jana Barana Krosno 2017.03.18

        W sobotę 18.03.2017 r. w hali sportowo - widowiskowej MOSiR Krosno odbył się XXV Ogólnopolski Memoriał im. Jana Barana w strzelectwie sportowym. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału.

        Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa sportowego, współzawodnictwa sportowego, oraz uczczenie pamięci Jana Barana, wybitnego nauczyciela wychowania fizycznego i niezwykle...

         Czytaj więcej

Opracował: Antoni Bykowski

Krośnieńskie Targi Edukacyjne

        W dniu 27 marca 2017 roku klasy trzecie naszego gimnazjum uczestniczyły w XIV Krośnieńskich Targach Edukacyjnych, nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Miasta Krosna.

        Na Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Bursaki swoją ofertę zaprezentowały 22 szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie mogli porozmawiać o interesujących ich kierunkach kształcenia z...

         Czytaj więcej

Opracowała: Agnieszka Bazan

Polsko - Niemiecka Wymiana Uczniów Krosno 2017


kliknij aby powiększyć

Dzień otwarty w ZSP nr 2 w Krośnie „Szpetnar”

        Dnia 9 marca 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie zorganizowanym w ramach VI edycji konkursów gastronomicznego „Mistrz lepienia pierogów” i fryzjerskiego „Odkryj swój talent”.

        Głównym celem konkursów było ukazanie atrakcyjności zawodów oraz rozwijanie pasji w tych kierunkach. Dla wszystkich zawodników ufundowano nagrody i dyplomy. Imprezę uatrakcyjnił występ...

         Czytaj więcej

Opracowały: Agnieszka Bazan, Marta Tafesh

Warsztaty językowe

        We wtorek 28 lutego 2017 roku uczniowie klas IIc i IId Gimnazjum kolejny już raz wzięli udział w warsztatach językowo – kulturowych organizowanych przez Europejski Program Edukacyjny „Nauka bez Granic”.

        Warsztaty tradycyjnie odbyły się w Szkole Języków Obcych „Promar” w Rzeszowie. Tym razem braliśmy udział w zajęciach Richiego Mullaneya na temat „Multicultural Britain” oraz „Teenage language”. Myślą przewodnią warsztatów jest nauka poprzez zabawę, zachęcanie młodzieży do komunikacji oraz przełamanie barier językowych.

Opracowały: Katarzyna Józefowicz, Agnieszka Zajdel, Marta Hanus

Spotkanie z Janem od Biedronki

„Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć
kochamy wciąż za mało i stale za późno”

        W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych 9 marca 2017 r w bibliotece szkolnej uczniowie kl. III b i III d przygotowali dla uczniów klas VI szkoły podstawowej spotkanie poświęcone...

         Czytaj więcej

Opracowały: Beata Ślączka, Agnieszka Miezin

Ciekawa lekcja chemii w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

        9 marca uczniowie klasy II f uczestniczyli w ciekawej lekcji chemii odwiedzając Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Zwiedzając to oryginalne i nietypowe muzeum zapoznali się nie tylko z historią hutnictwa szkła na terenie naszego miasta, ale przede wszystkim odczuli klimat jaki panuje w hucie.

        Z ciekawością oglądali piec hutniczy i urządzenia do obróbki szkła. Największą jednak atrakcją dla uczniów były interaktywne pokazy produkcji szkła, w których wzięli czynny udział, samodzielnie próbując...

         Czytaj więcej

Opracowała: Katarzyna Deptuch

Lekcja samorządowa

        7.03.2017 r. w Urzędzie Miasta Krosna odbyła się lekcja samorządowa przygotowana przez uczniów naszej szkoły (M. Golowski kl. III d, Sz. Wójcik kl. III d, Klaudia Filip kl. III d, W. Kaliciński kl. II d, M. Prajsnar kl. II d, E. Krzanowska kl. II d)

        Na lekcję przybył Pan Prezydent B. Baran , przedstawiciele Urzędu Miasta oraz uczniowie i nauczyciele wszystkich...

         Czytaj więcej

Opracowała: Agata Jaworska

Wiosenne malowanie


kliknij aby powiększyć

Jak sobie radzić z powodzią

        Klaudia Steliga uczennica klasy III e wzięła udział w międzyszkolnym konkursie pt.: ”Jak sobie radzić z powodzią” i uzyskała wyróżnienie.

        Rywalizowała z kolegami i koleżankami klas III z Gimnazjum w Kopytowej i Gimnazjum w Haczowie. Konkurs realizowany był przy współpracy z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej oddział w Krakowie i składał się z...

         Czytaj więcej

Opracował: Tomasz Przybyła

Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej "POLIGLOTA"

        23.02.2017 w Rymanowie odbyła się 11 edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej "POLIGLOTA" Pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

        Zuzanna Matoga z kl. 3 zdobyła I miejsce śpiewając piosenkę "One and Only" Maja Prajsnar z kl.2 zajęła II miejsce wykonując...

         Czytaj więcej

Opracował: Dawid Dudek

Dzień Zawodowca w „Szczepaniku”

        W dniu 24.02.2017 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wzięli udział w Dniu Zawodowca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.

        Młodzież uczestniczyła w zajęciach z branży ekonomicznej, handlowej, spedycyjnej, turystycznej oraz modowej. Na wszystkich czekała także strefa relaksu w postaci...

         Czytaj więcej

Opracowała: Agnieszka Bazan

WYNIKI SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Rodzaj zawodów: Siatkówka chłopców

Szczebel: Powiat
Wyniki: I miejsce

Michał Czajka
Gabriel Kobylak
Błażej Wiśniewski
Arkadiusz Dziura...

         Czytaj więcej

opracowała: Olga Baran

Rozpoczynamy zajęcia w ramach projektu: „Akademia kreatywnego ucznia w PWSZ w Krośnie”.

        23 stycznia klasa II c gimnazjum wraz z opiekunem p. Martą Czepiel uczestniczyła w pierwszych zajęciach organizowanych w ramach projektu „Akademia kreatywnego ucznia w PWSZ w Krośnie”.

        Uczniowie jako jedyni gimnazjaliści w Krośnie będą mieli okazję realizować zajęcia edukacyjne „Chemia i fizyka wokół Ciebie”, które poprowadzą wykładowcy uczelni p. Renata Bal (fizyka) oraz p. Mikhael Hakim (chemia). W ramach projektu młodzież uczestniczyć będzie w...

         Czytaj więcej

Opracowała: Marta Czepiel

X Krośnieński Konkurs Matematyczny

       Zapraszamy wszystkich sympatyków matematyki na kolejną edycję Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego, która odbędzie się w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie.

        Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz klas I – III gimnazjów z terenu miasta Krosna i powiatu Krośnieńskiego.

        Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i do udziału w konkursie.

        Kliknij aby pobrać regulamin:
        Kliknij aby pobrać załączniki.

Opracowała: Anna Burek

SIE DZIAŁO!!! Bal Gimnazjalny

        W dniu 03.02.2017 r. w naszej szkole odbył się bal dla trzecich klas gimnazjum. Bal gimnazjalny to takie wydarzenie, bez którego nie będziemy mieć satysfakcji z ukończenia szkoły.y.

        Można śmiało powiedzieć, że ta wspólna, szalona zabawa była czymś, co w szczególny sposób zbliżyło wszystkich uczniów klas trzecich do siebie. Zobaczyliśmy swoich kolegów i koleżanki, nie jako pilnych uczniów, którymi jak wiadomo WSZYSCY jesteśmy, ale także jako...

         Czytaj więcej

Opracowała: Marta Tafesh

XVI Rajd Zimowy

        W dniu 10 Luty koło trekkingowe przy Gimnazjum nr. 3 wzięło udział w XVI Rajdzie Zimowym zorganizowanym przez PTTK w Krośnie. Swoją przygodę rozpoczęliśmy na zbiórce, gdzie została sprawdzona obecność i autokarem udaliśmy się pod Zamek Kamieniec, skąd rozpoczęliśmy wędrówkę.

        Poruszaliśmy się po lesie czarnym szlakiem. Droga wcale nie była taka łatwa, ponieważ było bardzo dużo lodu a my zaliczaliśmy dużo wywrotek, ale pod czujnym okiem panów przewodników udało nam się.....

         Czytaj więcej

Opracowała: Klaudia Filip

Konkurs „Logistyka bez tajemnic”

        W piątek 10.02 w ZSP nr 4 (Naftówka) odbyła się pierwsza edycja konkursu „Logistyka bez tajemnic”. Konkurs adresowany był do uczniów klas gimnazjalnych powiatów: krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego i strzyżowskiego.

        Celem konkursu było promowanie wiedzy logistycznej oraz zachęcanie uczniów gimnazjum do podjęcia takiego kierunku kształcenia w przyszłości. W konkursie wzięło udział 9 zespołów 2 osobowych. Naszą szkołę reprezentowały...

         Czytaj więcej

Opracował: Bartosz Ryś

Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach – Anna Kaworek

        Dnia 9 lutego 2017 roku w Miejscu Piastowym odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach.

        Tegoroczna edycja olimpiady dotyczyła Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek, która spoczywa na...

         Czytaj więcej

Opracował: Piotr Guzik

„GRA DYDAKTYCZNA W CHEMII” - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z CYKLU „CIEKAWA CHEMIA” PRZEPROWADZONE PODCZAS FERII ZIMOWYCH.

        Podczas ferii uczniowie gimnazjum uczestniczyli w atrakcyjnej i niecodziennej formie zajęć z chemii, podczas których wykorzystali wykonane przez siebie planszowe gry chemiczne.

        Uczniowie poprzez zabawę uczyli się współpracy w grupie, ćwiczyli pamięć, umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania, rozwijali swoją pasję poszukiwawczą. Zastosowanie podczas zajęć...

         Czytaj więcej

Opracowała: Katarzyna Deptuch

Propozycje zajęć na feriach

        Propozycje zajęć na feriach w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum są dostępne pod poniższym linkiem.

        Kliknij aby pobrać plik

Zajęcia z narciarstwa biegowego

        Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, na lekcjach wychowania fizycznego udało się zrealizować ciekawe zajęcia z narciarstwa biegowego.

        Nasza szkoła jest w posiadaniu odpowiedniego sprzętu do uprawiania tej ciekawej dyscypliny sportowej. Młodzież i dzieci...

         Czytaj więcej

Opracował: Robert Guzik, Jerzy Guzek

Karnawałowy Bal Charytatywny


kliknij aby powiększyć

KONFERENCJA "WOLONTARIAT - PRZESTRZEŃ CZYNIENIA DOBRA”

        6 grudnia 2016 r. dyrektor MZSzOI w Krośnie, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu Gimnazjum nr3 wraz z opiekunami wzięli udział w konferencji "WOLONTARIAT-PRZESTRZEŃ CZYNIENIA DOBRA”, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce.

        Celem konferencji była prezentacja i popularyzacja idei wolontariatu. Po części wykładowej uczestnicy zostali zaproszeni do...

         Czytaj więcej

Opracowały: Agnieszka Zajdel, Monika Wnęk

POMOC DLA SCHRONISKA

        Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu Gimnazjum nr 3 w Krośnie zainicjowali w naszej szkole zbiórkę karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku.

        Wolontariusze chętnie włączyli się w tą akcję. Potrzebne rzeczy zostały przekazane do...

         Czytaj więcej

Opracowały: Agnieszka Zajdel, Monika Wnęk

Świąteczne warsztaty plastyczne

        Coroczne przedświąteczne warsztaty organizowane w naszej szkole przeniosły się w minioną niedzielę na krośnieński rynek.

        Wspólnymi siłami z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i Środowiskowym Domem Samopomocy pomagaliśmy tworzyć piękne świąteczne ozdoby. Wspólne tworzenie pamiątek było okazją do...

         Czytaj więcej

Opracowała: Monika Hejnar-Litwin

WYNIKI SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Rodzaj zawodów: Koszykówka dziewcząt

Szczebel: Rejon
Wyniki: I miejsce

Paulina Zaprzała
Kaja Klimczak
Angelika...

         Czytaj więcej

opracowała: Olga Baran

MIKOŁAJKOWY FESTIWAL "DROGA DO GWIAZD"

        8 grudnia w Chorkówce odbył się MIKOŁAJKOWY FESTIWAL "DROGA DO GWIAZD".

Wyróżniony został zespół...

  Czytaj więcej

Opracował: Dawid Dudek

Wolontariat łączy ludzi na całym świecie

        5 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji uczniowie klas II naszego gimnazjum mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Wolontariat to siła”, które przygotowali uczniowie z kółka teatralnego.

        Występ połączony był z prezentacją multimedialną i filmami krzewiącymi idee wolontariatu. Chcieliśmy zwrócić uwagę na najważniejszy aspekt wolontariatu- bezinteresowną...

  Czytaj więcej

Opracowała: Agnieszka Bazan

„Każde dziecko jest kimś wyjątkowym, ważnym i niepowtarzalnym”

        W dniu 1.12.2016 r. z uczniami klas drugich naszego gimnazjum spotkał się Rzecznik Praw Dziecka powołany przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Zarządzie Okręgowym w Krośnie, pan Marian Duda.

        Spotkanie zorganizowane zostało w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Rzecznik przybliżył uczniom zadania wynikające z pełnionej funkcji, jak również omówił...

  Czytaj więcej

Opracowała: Agnieszka Bazan

Wyjątkowy przedświąteczny czas

        W naszej pracowni ceramicznej panuje już świąteczny nastrój. Wycinamy, wypalamy i szkliwimy wyjątkowe ozdoby świąteczne.


kliknij aby powiększyć

Jeśli chcecie własnoręcznie przygotować np. zawieszki na choinkę lub podarować komuś niebanalny ceramiczny upominek, zapraszamy...

         Czytaj więcej

Opracowała: Monika Hejnar-Litwin

„Archipelag Skarbów”

        Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Archipelag Skarbów” przygotowanych przez Fundację Wychowanie i Profilaktyka im. Jana Pawła II. Celem programu było pokazanie młodzieży, jak prowadzić zdrowy i mądry styl życia oraz jak unikać alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii.

        Czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni, zamieniły grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość oraz realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Wykorzystanie różnorodnych metod (udźwiękowione prezentacje multimedialne, krótkie...

         Czytaj więcej

          Opracowała: Pedagog szkolny Agnieszka Bazan

Cergowa 716

          Dnia 28.10.2016r. uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w XLIII Młodzieżowym Złazie po Ziemi Krośnieńskiej. Celem naszej wyprawy była góra Cergowa.

        Wspólnie z młodzieżą z innych szkół Krosna i okolic wyjechaliśmy wraz z PTTK w kierunku Dukli. Tam rozpoczęliśmy trasę naszego rajdu, która prowadziła następnie przez Lipowice, do Złotej Studzienki i na koniec...

         Czytaj więcej

opracował: Tomasz Czepiel

Sukcesy w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym

        W dniu 10 października 2016 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która wyłoniła laureatów VI edycji konkursu fotograficznego „KRAJOBRAZY KARPACKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH” a 28 października odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

        Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Więcej...

         Czytaj więcej

opracowała: Katarzyna Rygiel-Hałucha

WYNIKI SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Rodzaj zawodów: Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce

Szczebel: Finał wojewódzki

Bieg na 100 m - Lewiński Krystian - 29 miejsce
Bieg na 300 m - Wilk Kacper - 12 miejsce
Bieg na 1000m - Stasz Szymon...

         Czytaj więcej

opracowała: Olga Baran

KWESTA DLA KASI

        W dniu 22.10.2016 wolontariusze Gimnazjum nr.3 w Krośnie wzięli udział w kweście podczas meczu koszykówki w Krośnie, a 23.10.2016 przy Kościele Ojców Kapucynów.

        Łącznie zebrano kwotę ponad 9000 tys. zł. Fundusze zostaną przekazane na zakup ortez dla Kasi Oberc...

         Czytaj więcej

opracowały: Agnieszka Zajdel, Monika Wnęk

Nasi uczniowie zostali studentami…

        W dniu 11 października w auli PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 odbyła się uroczysta immatrykulacja z udziałem JM Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie prof. dra hab. Grzegorza Przebindy, w trakcie której młodzi studenci otrzymali indeksy.

        Wśród nich znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum...

         Czytaj więcej

opracował: Dawid Dudek

Warsztaty ceramiczne

        Jesień – wyjątkowa pora roku, magiczna i bajecznie kolorowa. Właśnie ona stała się dla nas inspiracją na czwartkowych zajęciach ceramicznych.

        10 kg gliny, mnóstwo pomysłów i dobra zabawa, okazały się najlepszymi składnikami do wykonania lampionów z gliny.
        Wystarczyło tylko odbić na rozwałkowanej...

         Czytaj więcej

opracowała: Monika Hejnar-Litwin

Obóz językowy w Międzygórzu

EUROWEEK
SPECJALISTYCZNY OBÓZ JĘZYKOWY

        W dniach 27 września do 1 października 2016r. uczniowie SP14 i Gimnazjum nr 3 z MZSzOI w Krośnie wyjechali na obóz szkoleniowy języka angielskiego do malowniczej Kotliny Kłodzkiej w Międzygórzu. Euroweek to program edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa Europy i całego świata.

        Prowadzącymi warsztaty językowe byli przeszkoleni wolontariusze z różnych stron świata: Polinezja Francuska, Indie, Etiopia, Uganda, Filipiny, Chorwacja, Azerbejdżan, Stany Zjednoczone...

         Czytaj więcej

         Organizatorzy wyjazdu: Monika Wnęk, Agnieszka Szopa, Marzena Pelczar, Anna Krupa, Renata Nowak

Spektakl teatralny „Punkt zwrotny”

        Uczniowie klas drugich wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Punkt zwrotny” zaprezentowanym przez teatr „Inspiracja” z Krakowa. Przedstawienie poruszało problem uzależnień od alkoholu, dopalaczy i narkotyków.

        Ukazywało konsekwencje zdrowotne, prawne i moralne spożywania środków odurzających. Spektakl uświadomił, że każdy człowiek jest „kowalem swojego losu” i każdy, nawet już...

         Czytaj więcej

opracowała: Agnieszka Bazan

Pomoc dla Kasi Oberc


kliknij aby powiększyć

SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY W HOSPICJUM

        W dniach 21 i 22 września 2016 uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum nr 3 w Krośnie wzięli udział w szkoleniu dla wolontariuszy, opiekunów, kadry i członków rodzin osób niepełnosprawnych.

        Celem szkolenia było podniesienie umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, sprawowanie nad nimi opieki, udzielanie pomocy w procesie rehabilitacji, zwiększenie ich...

         Czytaj więcej

opracowali: Opiekunowie SKW

W trosce o środowisko, czyli jak być ekologicznym

        W poniedziałek 19 września 2016 roku uczniowie dwóch klas gimnazjum , klasy I b i I e wzięli udział w warsztatach edukacyjnych i ekologicznym happeningu. Na lekcję ekologii zostali zaproszenie przez Prezydenta Miasta Krosna, pana Piotra Przytockiego i Fundację Ekologiczną ARKA. Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele pani Anita Kijowska, pani Elżbieta Klocek, pani Elżbieta Moskal i pani Agnieszka Szopa.

        W czasie wykładu odbywającego się w auli PWSZ w Krośnie uczniowie zapoznali się z działaniami zmierzającymi do redukcji emisji gazów cieplarnianych i skutecznej ochrony środowiska. Sami stawiali wiele...

         Czytaj więcej

opracowała: Elżbieta Klocek

Szlakami przeszłości

        14 września 2016 roku uczniowie MZSzOI w ramach Dnia Otwartego w Muzeum Podkarpackim w Krośnie mieli okazję obejrzeć wystawy stałe i czasowe. Zwiedzający poznawali przeszłość archeologiczną naszych terenów, obejrzeli wystawy historyczne, podziwiali zbiory malarstwa twórców z Krosna i okolic oraz szkło artystyczne wyprodukowane przez Krośnieńskie Huty Szkła. Dzieciom ze szkoły podstawowej i uczniom gimnazjum szczególnie podobała się wystawa czasowa „ Broń i sztuka Japonii”.

        Dla uczniów klas pierwszych gimnazjum wspólne wyjście było także okazją do integracji zespołu...

         Czytaj więcej

opracowała: Elżbieta Klocek

Wewnątrzszkolny system oceniania, Aneks WSO

         Wewnątrzszkolny system oceniania jest dostępny pod poniższym linkiem.

         Kliknij aby pobrać plik

         Aneks do WSO - ocenianie z uwzględnieniem średniej wagowej jest dostępny pod poniższym linkiem:

         Kliknij aby pobrać plik

Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków 2016-2017

         Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków w roku 2016 - 2017 są dostępne pod poniższym linkiem.

         Kliknij aby pobrać plik

         Kontakt z osobami odpowiedzialnymi za obsługę ubezpieczenia NNW dzieci jest dostępny pod poniższym linkiem.

         Kliknij aby pobrać plik

         Zakres ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków jest dostępny pod poniższym linkiem.

         Kliknij aby pobrać plik

Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis"

         2 września 2016 roku  w naszej szkole po raz czwarty odbyło się Narodowe Czytanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Tym razem wspólnie czytaliśmy powieść noblisty Henryka Sienkiewicza pt. „Quo vadis”.

         Szkolne czytanie przez radiowęzeł rozpoczęliśmy od zapoznania uczniów z listem Prezydenta RP oraz przypomnienia krótkiej biografii pisarza. Czytanie rozpoczął dyrektor szkoły pan Robert Guzik, a następnie pałeczkę przejęły panie wicedyrektor Hanna Ungeheuer i Alicja Szepelak. Po raz pierwszy do przedsięwzięcia włączyli się uczniowie szkoły podstawowej i wraz z gimnazjalistami czytali fragmenty powieści.

         Akcja odniosła zamierzony skutek propagowania czytelnictwa wśród młodzieży. Na pewno w przyszłym roku będziemy kontynuować udział w  Narodowym Czytaniu.

opracowały: Dorota Dynowska, Anna Antoniuk.

INFORMACJA

Na terenie szkoły obowiązuje obuwie zamienne na białej podeszwie typu trampki, tenisówki lub pantofle.
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 WRZEŚNIA 2016 r.

Szkoła podstawowa:
Msza Św. w Kościele oo. Kapucynów – godz. 8.00
Akademia – godz. 9.00

Gimnazjum:
Msza Św. w Kościele oo. Kapucynów – godz. 9.00
Akademia – godz. 10.00

Wykaz podręczników do Gimnazjum

         Spis podręczników obowiązujących w Gimnazjum w roku 2016 - 2017 jest dostępny pod poniższym linkiem.

         Kliknij aby pobrać plik

scrollbar=no