OMTTK 2015

          W dniach 23-25 kwietnia 2015 roku odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego w Ustrzykach Dolnych. MZSzOI reprezentowały trzy drużyny: dwie z SP (w składzie: drużyna A – Dominika Kłak, Kamila Czepiel i Jagoda Szajna oraz drużyna B – Karolina Jakieła, Oliwia Wajda i Bartłomiej Krówka) i jedna z Gimnazjum (w składzie: Justyna Muszańska, Marcin Różycki i Mieszko Mączyński).

        Pierwszą konkurencją turnieju był Turystyczny Marsz na Orientację. Jego trasa przebiegała przez szereg punktów wiodących między ustrzyckimi osiedlami. Następnie odbyła się gra azymutowi. Drużyny z naszej szkoły poradziły sobie w tej konkurencji najlepiej na tle pozostałych drużyn. Rozpoznawanie zabytków i tropów zwierząt było kolejną konkurencją, którą zakończyła samarytanka – udzielanie pierwszej pomocy w praktyce – i „turystyczny rower”, czyli tor przeszkód. Ostatnim zmaganiem konkursowym był pisemny test składający się ze stu pytań. Obejmował zakres turystyki, krajoznawstwa, topografii, ruchu drogowego i pierwszej pomocy.

          Po ciężkich zmaganiach podano wyniki: drużyna A (SP) zajęła 5 miejsce, drużyna B 7 miejsce, natomiast drużyna z gimnazjum 7. miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

opracował: Mieszko Mączyński