XVI Rajd Zimowy

        W dniu 10 Luty koło trekkingowe przy Gimnazjum nr. 3 wzięło udział w XVI Rajdzie Zimowym zorganizowanym przez PTTK w Krośnie. Swoją przygodę rozpoczęliśmy na zbiórce, gdzie została sprawdzona obecność i autokarem udaliśmy się pod Zamek Kamieniec, skąd rozpoczęliśmy wędrówkę.

        Poruszaliśmy się po lesie czarnym szlakiem. Droga wcale nie była taka łatwa, ponieważ było bardzo dużo lodu a my zaliczaliśmy dużo wywrotek, ale pod czujnym okiem panów przewodników udało nam się pokonać trasę. Gdy przeszliśmy połowę trasy nadszedł czas na mały odpoczynek i drobną przekąskę, w tym czasie Pan Ryszard uzupełniał naszą wiedzę na temat Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Narodowego, w którym znajdowaliśmy się.

Następnie ruszyliśmy do Rezerwatu Przyrody „Prządki”, gdzie poznaliśmy nazwy skał i ich historię. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się w dalszą trasę ścieżką przyrodniczo edukacyjną na ognisko. Na miejscu odbyły się też dwa konkursy „turystyczno-krajoznawczy” oraz „przyrodniczo-ekologiczny”. Po zakończeniu przyjechaliśmy do Krosna. I w tak miły sposób spędziliśmy dzień.

        Podczas rajdu odbyły dwa konkursy:

 - konkurs turystyczno-krajoznawczy,
 - konkurs ekologiczno-przyrodniczy.

        Po zakończeniu przyjechaliśmy do Krosna. I w tak miły sposób spędziliśmy dzień.

opracowała: Klaudia Filip