Wyjazd do Rumunii w ramach realizacji projektu ‘Kulinarna podróż po Europie’

         W dniach od 22 do 29 maja 2010 uczniowie klasy IIIc Paulina Winiarska, Weronika Turowska, uczennica klasy IIc Izabela Pogwizd oraz nauczyciele Monika Wnęk, Agnieszka Zajdel, Sebastian Staroń, Robert Guzik wyjechali do kraju partnerskiego w celu podsumowania realizacji programu kulinarnego i ustalenia szczegółów dotyczących wydania książki kucharskiej. W programie uczestniczyli reprezentanci z Niemiec i Turcji.

         Czytaj więcej

„Dzień polsko-rumuńsko-turecko-niemiecki”

         7 maja 2010 roku w Gimnazjum nr 3 z OI w Krośnie zorganizowaliśmy „Dzień polsko-rumuńsko - turecko-niemiecki”., co było częścią realizacji projektu Comenius, w który szkoła zaangażowana jest drugi rok.

Przez 3 godziny lekcyjne zespoły uczniów z wszystkich klas gimnazjum przygotowywały ciekawe projekty, plakaty, eksponaty związane z czterema krajami, które biorą udział w pracach Comeniusa. Poprzez te zajęcia chcieliśmy przybliżyć młodzieży kulturę, zwyczaje słynnych obywateli, geografię i historię tych państw.

Efekty prac cała społeczność szkolna mogła podziwiać na ciekawej wystawie, m.in. fragment „muru berlińskiego”, wyklejane projekty strojów ludowych, sylwetki prezydentów czy premierów i wiele, wiele innych.

Dziękujemy wszystkim za ciekawe pomysły i zaangażowanie.

„Młodzi głosują”

         W bieżącym roku szkolnym kolejny już raz nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie „Młodzi głosują”.

Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Program „Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych dla naszego kraju sprawach.

W ramach akcji uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych , w tym także naszej, przygotowali i przeprowadzili w swoich szkołach w okresie poprzedzającym wybory działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych, jak również: ...

         Czytaj więcej

Zachowaj trzeźwy umysł

         Nasze gimnazjum po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2010” skierowanej do młodzieży, nauczycieli i rodziców. Akcja podejmuje problem profilaktyki uzależnień. Najważniejszym celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec picia alkoholu, zażywania narkotyków i stosowania przemocy. Hasło tegorocznej akcji brzmi:


Mogę więcej, bo rozum nie śpi!

Koordynator programu pedagog Agnieszka Bazan

8 marca - dzień kobiet


WSZYSTKIEGO  NAJLEPSZEGO 
Z  OKAZJI  DNIA  KOBIET
 DLA  WSZYSTKICH  PAŃ  PRACUJĄCYCH 
W  MZSZOI

ŻYCZY  SAMORZĄD  UCZNIOWSKI

12  LUTEGO – WALENTYNKI  W  GIMNAZJUM

WALENTYNKI

Od niedawna jest to święto w kalendarzach,
Choć niektórych nowy zwyczaj trochę złości…
Święto, co się tylko w lutym zdarza:
Walentego – patrona miłości.
Kiedyś Amor wypełniał tę rolę,
Lecz wam powiem w sekrecie:
W starożytnej Grecji radził sobie,
Ale nie we współczesnym świecie
Kilku świętych z rejestru skreślono,
Bo ich było troszeczkę za wielu,
lecz Walenty jest niezastąpiony,
bo on działa w szlachetnym celu.
Serca młodym na miłość otwiera
I pozbawia je nieśmiałości.
W cztery oczy rozmowa szczera
To już preludium miłości.
Jeśli droga samotna i pusta,
Możesz liczyć na Walentynki!
One sprawią, że czyjeś usta
na Twych ustach roztopią śnieżynki.
I pomyślcie, że w środku zimy
Tak gwałtownie się ociepliło…
Może wcześniej nastanie wiosna…
A to właśnie nadeszła miłość.

Samorząd uczniowski

bal gimnazjalny

         W sobotę 6 lutego 2010 roku o godz. 17 00 rozpoczął się Bal Gimnazjalny. Co roku uczniowie klas trzecich bawią się wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami na tradycyjnej imprezie organizowanej przez Radę Rodziców.
         Zatem tego szczególnego wieczoru...

         Czytaj więcej

KARNAWAŁ – CZAS  ZABAW,  HULANEK  I  SWAWOLI…

         28 stycznia w naszej szkole została zorganizowana przez opiekunów samorządu uczniowskiego p. Elżbietę Krzysztyniak i p. Annę Burek  dyskoteka karnawałowa. Uczniowie naszej szkoły gościli uczniów z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Frysztaka. Wszyscy wspólnie się dobrze bawili,  jak przystało na czas karnawału.

         Czytaj więcej

„SAPERE  AUDE” – ODWAŻ  SIĘ  BYĆ  MĄDRYM

         15 stycznia 2010r. odbył się szkolny etap Konkursu Wiedzy Technicznej pod hasłem "SAPERE AUDE"- odważ się być mądrym. Uczniowie:

·        Kozioł Tomasz
·        Pham Mateusz
·        Turowska Weronika

zostali laureatami konkursu i zakwalifikowali się do drugiego etapu, który odbędzie się 5 marca w Jarosławiu.

Gratulujemy
Opiekun: Elżbieta Krzysztyniak

USUWAMY AZBEST

         Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi Im Polskich Olimpijczyków w Krośnie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu p t „ Usuwamy azbest”, który jest elementem działań związanych z realizacją „ Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu” koordynowanego przez Ministerstwo Gospodarki przy współpracy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Urzędu Marszałkowskiego.

         Czytaj więcej

Natura 2000 a turystyka

III edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Natura 2000 a turystyka”.

         Siedmioro uczniów z naszego gimnazjum po rozwiązaniu e-testów z ekologii, zakwalifikowało się do II etapu trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Natura 2000 a turystyka”. W II etapie będą przygotowywali prace własne będące materiałem promocyjnym wybranego obszaru sieci Natura 2000 w Polsce.
Treścią pracy jest prezentacja elementów przyrody stanowiących podstawę ochrony danego obszaru, walorów turystycznych obszaru oraz promocja gospodarowania na jego terenie zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.
Prace mogą być wykonane w jednej z trzech kategorii:

Ulotka informacyjna,
Prezentacja w programie Power Point,
Strona internetowa w html.

Nasza szkoła jako jedyna reprezentuje Krosno w konkursie „Natura 2000 a turystyka”.

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu:
Bednarczyk Anita klasa III a
Witkoś Aleksandra klasa III a
Różańska Jolanta klasa III a
Potoczny Paweł klasa III c
Jędrzejczak Dominika klasa II d
Giliavas Jakub klasa II d
Zajdel Maciej klasa II d

Gratulujemy.
Opiekun Marta Tafesh.

mikołajki

         W poniedziałek, 7 grudnia na prośbę opiekunów Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej – p. Anny Antoniuk i p. Marii Soboń oraz gimnazjum – p. Elżbiety Krzysztyniak i p. Anny Burek, naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami: aniołkami i diabełkami. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcje oraz nauczycieli. Tym którzy na to zasłużyli Święty rozdawał łakocie....

         Czytaj więcej

Wymiana Międzynarodowa– Edewecht 2009

         Na przełomie listopada i grudnia 2009 15 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Marty Hanus, p. Małgorzaty Wojtyczek i p. Stefanii Zajdel odwiedziło szkołę partnerską w Edewecht w ramach wymiany międzynarodowej. Spędziliśmy miły tydzień u rodzin naszych niemieckich partnerów. Zwiedziliśmy ...

         Czytaj więcej

"WBITA  PAZNOKCIAMI”

         25 listopada 2009 r. w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki publicznej odbyło się spotkanie autorskie i prezentacja tomu poetyckiego „Wbita paznokciami” Krystyny Kulman, które prowadziła Joanna Łach.

Autorka wydała pięć tomów poezji: „Sens”(2000), „Kolory miłości”(2002), „W burzy serca”(2004), „Czas pokory”(2006),”Trio na samotność”(2007; wspólnie z Danutą Drzewicką i Józefem Jankowskim).

         Czytaj więcej

HOKUS – POKUS, CZARY – MARY

„Hokus – pokus, czary - mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

         Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykła.

         Czytaj więcej

AKCJA RADOSNE ŚWIĘTA

         Pedagog szkolny p. Agnieszka Bazan i Samorząd Uczniowski pod opieką p. Elżbiety Krzysztyniak i p. Anny Burek ogłasza akcję „RADOSNE ŚWIĘTA” Akcja polega na dobrowolnej zbiórce żywności oraz wszystkiego co potrzebne jest w domu tuż przed świętami. Zbiórka darów odbędzie się w dniach 8 – 9 – 10 grudnia 2009 r.

         Podarowane rzeczy ostaną przekazane potrzebującym uczniom z naszego gimnazjum. Zwracamy się z prośbą do całej społeczności gimnazjum, w tym do uczniów i nauczycieli, aby dołączyli się do naszej akcji przez składanie rzeczy do p. A. Bazan lub do p. E.Krzysztyniak.

      

laureaci w warszawie

         Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi kolejny raz zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Dbam o piękno mojego domu Ziemi”. Organizatorem  konkursu był Zarząd  Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie, a koordynatorem Oddział Krośnieński TPD.

         Czytaj więcej

RUSZYŁA AKCJA GÓRA GROSZA 2009 – X edycja

         W naszej szkole akcja Góra Grosza jest na stałe wpisana w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. W tym roku już po raz kolejny uczniowie pod opieką Samorządu Uczniowskiego przyłączają się do tej akcji.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na...

         Czytaj więcej

1 listopada czas cierpień, wspomnień, tęsknoty …

         Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Elżbiety Krzysztyniak i Pani Anny Burek złożyli  hołd zmarłym pracownikom naszej szkoły.


"To dla zmarłych hołd, dla tych co odeszli
Dla tych co w inne życie już weszli …
A my tylko pokazujemy, że o nich pamiętamy
przez zapalenia  znicza gest …”

DYSKOTEKA  OTRZĘSINOWA

         Wtorkowy wieczór 20 października upłynął uczniom naszej szkoły na tanecznej zabawie i "otrzęsinach" uczniów klas pierwszych. Przygotowaniem zabawy otrzęsinowej zajął się Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod opieka Pani Elżbiety Krzysztyniak i Pani Anny Burek.

         Czytaj więcej

Wizyta w Turcji – październik 2009

         W październiku 2009 roku grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły w ramach realizacji projektu Comenius odwiedziła Turcję, kolejny kraj na naszej trasie „Kulinarna podróż po Europie”.

Uczniowie spędzili tydzień u rodzin swoich tureckich przyjaciół, których gościli u siebie w domach w maju.

         Czytaj więcej

Dzień komisji Edukacji Narodowej

W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego święta
staje tu przed Wami, dziatwa uśmiechnięta,
aby Wam przekazać najlepsze życzenia.
Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom
życzymy dużo szczęści i radości z wykonywanej pracy.
Sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.

Dziennikarz to fajny zawód

         18 września klasa III e  z wychowawcą p. Elżbietą Krzysztyniak odwiedziła redakcję gazety Nowiny w Rzeszowie w ramach wycieczki zawodoznawczej.

„Zajrzeliśmy do newsroomu i redakcji on-line. Zobaczyliśmy prezentację przygotowaną z okazji 60-lecia Nowin. Wiemy już jak dziennikarze zdobywają informacje, jak fotoreporterzy robią dobre zdjęcia, a graficy sprytnie tworzą z tego strony gazety. W ciągu kilku minut dostaliśmy pierwszą stroną Nowin z naszym zdjęciem”

Grypa A/h1n1

         W poniższym linku można przeczytać informacje i zalecenia dla szkół, dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz uczniów dotyczące:

         Czytaj więcej

Nowe procedury

         Z poniższego linku można pobrać nowe, obowiązujące od roku 2009/2010 procedury organizowania i przeprowadzania sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej i egzaminu w trzeciej klasie gimnazjum.

         Pobierz plik