ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
26 czerwca 2015 r

Informacja dla rodziców i uczniów
szkoły podstawowej oraz gimnazjum

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

SZKOŁA PODSTAWOWA
MSZA ŚW. W KOŚCIELE OO. KAPUCYNÓW – GODZ. 8.00
AKADEMIA – GODZ. 9.00

GIMNAZJUM
MSZA ŚW. W KOŚCIELE OO. KAPUCYNÓW – GODZ. 9.00
AKADEMIA – GODZ. 10.00

LEKCJA SAMORZĄDOWA

          16 czerwca 2015r uczniowie naszego gimnazjum przeprowadzili lekcję samorządową pt. „Wielokulturowość Krosna”. Gośćmi honorowymi byli wiceprezydent Bronisław Baran, Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Anna Dubiel, naczelnik Wydziału Edukacji Grażyna Gregorczyk oraz przedstawiciele wszystkich krośnieńskich gimnazjów wraz z opiekunami.

        Lekcja została poświecona historii Żydów w Krośnie. Uczniowie przygotowali prezentację na temat kirkutu, ponadto spotkanie wzbogacono o...

         Czytaj więcej

opiekun: Anna Śnieżek

Nagrodzeni wolontariusze w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

          Uczniowie Gimnazjum nr 3: Marcin Różycki z klasy III D i Mieszko Mączyński z klasy III E w nagrodę za aktywną działalność w Szkolnym Kole Wolontariatu zostali zaproszeni do udziału w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w dniu 14.04.2015r.

        Chłopcy mieli możliwość poznania sławnych aktorów i kulis powstawania programu. Uczestniczyli także w

 

         Czytaj więcej

opracowali: Opiekunowie Koła Wolontariatu

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY „TRZYMAJ FORMĘ”

        W klasach drugich naszego gimnazjum zostały przeprowadzone zajęcia wychowawcze pod hasłem „Trzymaj formę”. Głównych celem była edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

        Uczniowie mogli obliczyć swój BMI (Body Mass Index) i przekonać się czy ich waga jest prawidłowa.

        Ponadto młodzież wzięła udział w konkursie na plakat promujący zdrowy styl życia w szkole, domu i środowisku. Prace plastyczne można było obejrzeć podczas Szkolnego Festynu Integracyjnego.

opracowała:: Agnieszka Bazan

Sukcesy naszych uczniów z historii

        Drużyna w składzie : M. Habrat (kl. IIId), A. Popiel (kl. IIId), M. Wojnar (kl. IIIe) zajęła II miejsce w X Edycji Powiatowego Konkursu pod patronem Prezydenta Miasta Krosna „Ignacy Łukasiewicz – życie i dzieło’’.

        Uczeń klasy IIId Aleksander Noga-Krzyżanowski został laureatem wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

        Uczennica klasy III Marcelina Bolanowska została laureatką Wojewódzkich Zawodów Wiedzy „Jana Szczepanika – polski Edison i jego epoka”.

Gratulujemy sukcesów.

opracowała: Agata Jaworska

Jowita Kuprowska, Zuzanna Skalska i Sandra Gajda w finale Międzynarodowego Konkursu Plastycznego!!

        Serdecznie gratulujemy Jowicie Kuprowskiej, uczennicy klasy III „b” Gimnazjum, która już drugi raz z rzędu zdobyła główną nagrodę w 23. Lokalnym Etapie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt. „Moja przygoda w muzeum”.


praca Jowity Kuprowskiej
Kliknij w obraz aby powiększyć

        Praca Jowity, a także prace Sandry Gajdy i Zuzanny Skalskiej zostaną przesłane do Torunia na Międzynarodowe Eliminacje, które odbędą się...

         Czytaj więcej

opracowała: M. Hejnar-Litwin

Solidarni z niepełnosprawnymi

          12 maja 2015 roku obchodziliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym marsz, w który wzięły udział osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami oraz przedstawiciele różnych instytucji i szkół. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie reprezentowały dwie klasy, I e z panią wychowawczynią Dorotą Dynowską i II e pod opieką pani Elżbiety Klocek.

        Uczestnicy pochodu wyruszyli po mszy świętej w kościele farnym z rynku i udali się w kierunku artKina. W drodze barwnemu korowodowi towarzyszyły dźwięki muzyki. Po przybyciu do kina rozpoczęła się..

         Czytaj więcej

opracowała: Elżbieta Klocek

Sukces piórem zapisany

          Już po raz czwarty w naszym mieście w dniu 29 kwietnia 2015 roku został zorganizowany Powiatowy Piknik Artystyczny pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo”. Impreza odbyła się w sali artKina. Jednym z punktów programu było rozstrzygnięcie konkursu literackiego na temat: „Rodzina – Wspólnota - Polska”. Kilku uczniów Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie zgłosiło swoje prace. Jury przyznało I miejsce Paulinie Łobazie, uczennicy klasy II d przygotowanej przez panią Dorotę Dynowską. Wyróżnienie otrzymali: Anna Mięsowicz z klasy III e, uczennica pani Elżbiety Klocek, Hubert Bukowiecki z III f i Klaudia Kidawa z klasy III f, uczniowie pani Beaty Ślączki.

        Laureatce i wyróżnionym uczniom serdecznie gratuluję i życzę następnych sukcesów.

opracowała: Elżbieta Klocek

FESTYN 2015


Kliknij aby powiększyć

przygotowała: Agnieszka Miezin

NABÓR DO GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

NABÓR DO GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

          Rekrutacja do oddziałów sportowych, ogólnodostępnych i klas integracyjnych dostępna pod poniższym linkiem:
          https://nabor.pcss.pl/krosno/gimnazjum/nabor/

opracowała: Edyta Kołodziejczyk

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          30 kwietnia 2015 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W czasie trwania występu uczniowie mieli okazję jeszcze raz rozważyć istotę trzech słów wpisanych w dzieje naszego narodu: Bóg, Honor, Ojczyzna. Z uwagą wysłuchali krótkiej lekcji historii i patriotyzmu.

        Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Młodzież szkolna przybliżyła całej społeczności uczniowskiej to ważne wydarzenie dla Polski...

         Czytaj więcej

opracowały: B. Ślączka, A. Krupa

Egzamin sprawnościowy do klasy I sportowej

        Egzamin sprawnościowy do klasy I sportowej o profilu koszykówka dziewcząt, pływanie zdali, uzyskując wstępną kwalifikację następujący uczniowie...

         Czytaj więcej

opracował: Robert Guzik

WYNIKI ZAWODÓW SPORTOWYCH

        Piłka ręczna chłopców – III miejsce powiat – B. Sanocki, S. Lusjusz, P. Sęk,P. Pelc, P. Prajsnar, D. Fafajda, S. Biega, K. Jurczak, P. Szostak, G. Gierlasiński, K. Pelczar.
Opiekun: P. Lawera, J. Guzek.

        Piłka ręczna dziewczęta – II miejsce powiat...

         Czytaj więcej

opracował: Piotr Lawera

POWOŁANIA DO REPREZENTACJI

          Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Weronika Bykowska i Wiktor Jaworski zostali powołani do reprezentacji Polski juniorów młodszych w strzelectwie sportowym.

        Jakub Gazda powołany został do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata Juniorów w warcabach..


 

opracował: Piotr Lawera

KROSNO GOŚCIŁO NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH STRZELCÓW

        Czterdziestu niewidomych i słabowidzących zawodników walczyło w Półfinałach Mistrzostw Polski w Strzelectwie Pneumatycznym, które odbyły się w dniach 24-27.04.2015 r. w Krośnie. Honorowy Patronat nad turniejem sprawowali Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna, natomiast Patronatem Medialnym imprezę sportową objęli TVP Rzeszów i Radio Rzeszów. Organizatorem turnieju byli Związek Kultury Fizycznej „Olimp” oraz Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”.

        Półfinały MP rozegrano na trzynastu specjalnie przystosowanych stanowiskach strzeleckich w sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie. Sędziami zawodów byli...

         Czytaj więcej

opracował: Piotr Sęk

X Konkurs Plastyczny - Wielkanocne Tradycje Pogranicza rozstrzygnięty!!

          Z ponad 300 prac konkursowych, które wpłynęły na konkurs zorganizowany przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie uwagę Jury zwróciło aż cztery, których autorami są uczniowie naszego Gimnazjum.

        Gratulujemy Marcelowi Kędzierskiemu za zajęcie II miejsca w kategorii Pisanka, a także Adriannie Kandefer, Patrycji Musiał i Wiktorii Prajznar za zdobycie wyróżnień w kategorii Wieniec Wielkanocny.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

opracowała: M. Hejnar-Litwin

Wycieczka zawodoznawcza

          Dnia 26.02.2015 r. (czwartek) klasa II c razem ze swoją wychowawczynią Panią Elżbietą Winiarską, odbyła wycieczkę zawodoznawczą. Uczniowie udali się do Oddziału Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

        Klasa II c dowiedziała się wielu bardzo ciekawych rzeczy, np. co to jest pieniądz, jak wyglądała historia bankowości, jak wygląda system rozliczeń między bankami, jak wyglądają stanowiska pracy...

         Czytaj więcej

opracowała: Elżbieta Winiarska

"Młodzież Zapobiega Pożarom"

          Arkadiusz Mikosz z kl. IIIc zajął trzecie miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Gratulacje.

opracował: Druh Dawid Dudek

Tradycja, pasja, sukces

          9 marca 2015 roku w naszym gimnazjum odbył się "Dzień otwarty". Zainteresowani pracą szkoły rodzice wraz ze swoimi dziećmi, mieli możliwość zapoznać się z bazą lokalową szkoły, oglądnąć klasopracownie oraz porozmawiać z nauczycielami uczącymi w naszej szkole.

          W tym dniu uczniowie gimnazjum pod opieką nauczycieli przygotowali dla przybyłych gości bardzo ciekawe wystawy swoich prac. Rodzice mieli również możliwość oglądnięcia...

         Czytaj więcej

opracowała: Katarzyna Deptuch

Wielkanocne warsztaty plastyczne

          Nie upłynęło wiele czasu od zimowego malowania aniołów, a kolejne przedświąteczne warsztaty plastyczne już za nami…

          Za oknami prawdziwe przedwiośnie, dlatego tym razem było bardzo kolorowo. Wszystkimi barwami tęczy wspólnie malowaliśmy...

         Czytaj więcej

tekst opracowały: M. Hejnar-Litwin i J. Cwynar

WIZYTA GOŚCI Z UKRAINY

          W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 7 w Tarnopolu na Ukrainie, w dniach 5-7 marca gościliśmy uczniów i nauczycieli reprezentujących zespół wokalno-taneczny „Leleki”.

          Młodzi artyści od lat odnoszą sukcesy międzynarodowe w różnych konkursach muzycznych, budząc zachwyt publiczności. Głównym celem wizyty (oprócz nawiązania współpracy międzyszkolnej) było...

         Czytaj więcej

opracowały: A. Szopa, M. Wnęk, A. Zajdel, M. Hanus

KIERMASZ WIELKANOCNY


kliknij obraz aby powiększyć

opracowała: Małgorzata Zych

MZSzOI NAJLEPSZY i znowu rozdaje karty...

          6 lutego w Rymanowie odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej "POLIGLOTA". Uczennice naszego gimnazjum jak zawsze pokazały swój doskonały warsztat wokalny.

          Ola Lange i Madzia Borek śpiewając w duecie piosenkę "Angel" zajęły I miejsce.
          Zuzia Matoga śpiewając "Only Hope" także zajeła I miejsce.
          Sara Sabat z "Set fire to the rain" zdobyła II miejsce.

Jesteście najlepsze...
Gratulacje

opracował: Dawid Dudek

WYMIANA POLSKA – NIEMCY

          Od wielu lat jesteśmy szkołą partnerską ze szkoła w Edewecht w Niemczech i od wielu lat organizujemy polsko-niemieckie spotkania młodzieży na zmianę w Polsce i w Niemczech.
          Spotkania takie trwają około tygodnia i polegają na tym, że każdy polski uczeń ma niemieckiego partnera, który mieszka u niego w domu. Uczniowie zwolnieni są z zajęć lekcyjnych i wspólnie biorą udział w programie. Wymiana stwarza niepowtarzalną okazje do nawiązania kontaktów międzynarodowych, które niejednokrotnie trwają całe lata. Są one okazją do obcowania z przedstawicielem innej kultury, poznania jego zwyczajów, posłuchania opowieści o jego kraju, podzielenia się informacjami o Polsce, spróbowania swoich sił w porozumiewaniu się językiem obcym w sytuacji autentycznej. Niewątpliwie wzmocni to motywację do intensywniejszej nauki języków obcych.
          W tym roku w dniach 11-18 czerwca to my będziemy gospodarzami spotkania. Niemcy wykazują duże zainteresowanie przyjazdem do nas, więc zachęcamy uczniów do przyjęcia niemieckich uczniów w swoich domach a tym samym do uczestnictwa w programie.
          Temat tegorocznego spotkania brzmi „Zawody rękodzielnicze” . W programie znajdą się m.in.: zwiedzanie i warsztaty w krośnieńskim Centrum Dziedzictwa Szkła, warsztaty lepienia z gliny w Rymanowie Zdroju, warsztaty koronkarskie i ręcznego wykonywania ozdób w Iwoniczu. Ponadto w programie: dyskoteka, wspólny udział w lekcjach, gry i zabawy integracyjne ( w tym rozgrywki sportowe, basen), park linowy, wycieczka do Rymanowa i Iwonicza Zdroju, Bóbrki.
          Na dwa ostatnie dni tj. 17- 18 czerwca planowana jest wycieczka do Warszawy, po zakończeniu której goście wyruszą w drogę powrotną do Edewecht a grupa polska wróci do Krosna. Koszt wycieczki to maksymalnie 200 zł. Jeśli ktoś z polskich uczniów nie życzy sobie brać udziału w wycieczce, pożegna swojego partnera w Krośnie 17 czerwca rano.
          Osoby biorące udział w programie mają pierwszeństwo podczas wyjazdu do Niemiec w przyszłym roku szkolnym w ramach kolejnej rewizyty. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Więcej informacji i zapisy u p. Małgorzaty Wojtyczek. 600 218 917

opracowała: Małgorzata Wojtyczek

"Kolęda płynie z wysokości"

          27 stycznia grupa 20 uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w IX Międzyszkolnym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych "Kolęda płynie z wysokości", który odbył się w krośnieńskim RCKP.

          W przeglądzie zaprezentowało się ponad 120 uczestników z 5 grup kolędniczych i jasełkowych. Uczniowie, którzy wystąpili w szkolnych "jasełkach" już po raz drugi reprezentowali...

         Czytaj więcej

opracował: Piotr Guzik

Zajęcia warsztatowe „Przemoc i agresja”

          W klasach drugich naszego gimnazjum przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczno-wychowawcze przez pedagoga MPPP w Krośnie panią Monikę Prugar w ramach współpracy szkoły z poradnią.

          Celem lekcji było uwrażliwienie uczniów na przejawy agresji i przemocy, uświadomienie im możliwości przeciwstawienia się zachowaniom agresywnym, podkreślenie znaczenia negatywnych konsekwencji stosowanej przemocy oraz zachęcenie do poszukiwania wspólnych rozwiązań trudnych sytuacji i szukania pomocy u innych.

          W trosce o uczniów i z myślą o ich bezpieczeństwie takie spotkania organizowane są co roku.

„Uczeń jest w stanie polubić szkołę, gdy zaspokaja w niej swoje potrzeby
 i czuje się bezpiecznie”.

opracowała: Pedagog szkolny Agnieszka Bazan

WYNIKI KONKURSU „NAJCIEKAWSZE HASŁO PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ”

          Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie zorganizowanym w naszej szkole. Spośród wszystkich propozycji jury konkursowe wybrało 3 najciekawsze hasła promujące nasze Gimnazjum.

Laureatami konkursu zostali:
1) Natalia Klamut
2) Klaudia Poręba
3) Kacper Lech

Gratulujemy!

opracowała: M. Hejnar-Litwin

ŚWIĄTECZNE ANIOŁY W TYGODNIKU "NOWE PODKARPACIE”

          Z radością informujemy, że dnia 7 stycznia 2015 roku w nr. 1 tygodnika regionalnego ,,Nowe Podkarpacie” ukazał się artykuł dotyczący zorganizowanych w naszej szkole przedświątecznych warsztatów plastycznych. W opublikowanym tekście pt. Warsztaty plastyczne opisano nasze warsztaty jako nowy sposób na integrację rodziców ze szkołą i nauczycielami.


kliknij obraz aby powiększyć

opracowały: M. Hejnar-Litwin i J. Cwynar

Dzień Języków Obcych w "Szczepaniku"

          12 grudnia 2014 roku uczniowie grup zaawansowanych językowo z klas III e, III c, II c oraz II d Gimnazjum pod opieką pań Moniki Wnęk i Marty Hanus wzięli udział w Dniu Języków Obcych zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.

          W spotkaniu uczestniczyło około 200 gimnazjalistów z ośmiu gimnazjów z terenu powiatu krośnieńskiego. W programie znalazły się prezentacje multimedialne, wystawy, występy artystyczne, konkursy, gry i...

         Czytaj więcej

opracowały: M. Hanus i M. Wnęk

PIERWSZE WARSZTATY PLASTYCZNE JUŻ ZA NAMI!

          Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Dyrekcji Naszej Szkoły za aktywny udział w warsztatach plastycznych „Świąteczne anioły”.

          Każdy z uczestników otrzymał przygotowane wcześniej gipsowe anioły, które należało pomalować farbami i ozdobić według uznania. Warsztaty zostały podzielone na dwa dni: w poniedziałek 15 grudnia odbyły się...

         Czytaj więcej

tekst opracowały: M. Hejnar-Litwin i J. Cwynar

Obóz narciarski dla uczniów MZSzOI

          W dniach 08.12-12.12.2014r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie wzięli udział w obozie sportowym narciarskim w Białce Tatrzańskiej.

          Pomimo ogólnego braku śniegu na rewelacyjnie (choć sztucznym śniegiem) przygotowanych stokach Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej 26 uczniów MZSzOI uczyło się i doskonaliło...

         Czytaj więcej

opracowali: Uczestnicy obozu i dyrekcja MZSzOI w Krośnie

Zasłużony dla wolontariatu

          W dniu 4 grudnia 2014 roku odbyły się Krośnieńskie Dni Wolontariatu w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Młodzież naszego Gimnazjum, działająca w Kole Wolontariatu, wzięła udział w tej uroczystości.

          Uczniowi naszej szkoły, Mieszkowi Mączyńskiemu z klasy III e, który otrzymał nagrodę laureata w kategorii „ZASŁUŻONY DLA...

         Czytaj więcej

opracowali: Opiekunowie Wolontariatu

ZABAWA ANDRZEJKOWA W GIMNAZJUM

          27 XI 2014 odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu. W ramach integracji młodzieży, na dyskotekę zaprosiliśmy uczniów Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku.

          Zaprezentowaliśmy im taneczne i artystyczne zdolności naszych uczniów, a także przygotowaliśmy wróżby andrzejkowe i poczęstunek. Następnie...

         Czytaj więcej

organizatorzy: D. Dudek, M. Wnęk , A. Szopa, E. Klocek.

MZSzOI ROZDAJE KARTY...

          9 grudnia w Chorkówce odbył się konkurs DROGA DO GWIAZD-MIKOŁAJKOWY FESTIWAL PIOSENKI.

          Uczennice naszej szkoły zdobyły najważniejsze nagrody. Maja Prajsnar z kl. 6c Grand Prix, Sara Sabat z kl. IId Grand Prix, Magdalena Borek z kl. 3F pierwsze miejsce...

         Czytaj więcej

opracował: Dawid Dudek

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA RODZICÓW


kliknij aby powiększyć

opracowały: Justyna Cwynar i Monika Hejnar-Litwin

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW CZŁOWIEKA

          Dnia 8 grudnia 2014 r. odbył się apel grupy wiekowe j klas drugich poświęcony obchodom światowego Dnia Praw Człowieka, który przypada 10 grudnia.
          Uczniowie dowiedzieli się, że data ta związana jest z rocznicą podpisania w 1948 roku przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka – dokumentu, który stał się źródłem międzynarodowych aktów chroniących prawa człowieka. Z dużym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali informacji o...

         Czytaj więcej

opracowała: p. Elżbieta Winiarska

Wyniki sportowe naszych uczniów

         Indywidualne biegi przełajowe, powiat . 2 miejsce W. Serwatka, 4 miejsce G. Lusiusz,
opiekunowie R. Piekarska, A. Jurczak.

         Indywidualne mistrzostwa LA, powiat . Bieg na 100 m 2 miejsce J. Szuryn, bieg na 600 m 3 miejsce W. Serwatka, bieg na 300 m...

         Czytaj więcej

opracował: Piotr Lawera

Finał Międzynarodowego Konkursu

          W związku z realizacją Projektu Norweskiego "Od tablicy do tabletu – podróż z tabletem szlakiem zabytków UNESCO Norwegii i Polski" odbył się Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Szlakiem obiektów wpisanych na listę UNESCO w Polsce”.


Wyróżnione zdjęcie Dariusza Barańskiego przedstawiające kopalnię soli w Bochni

          Finał konkursu odbył się podczas wyjazdu młodzieży wraz z nauczycielami do Ungdomsskule w Fjell (Norwegia). Celem konkursu było: poznanie obiektów wpisanych na listę...

         Czytaj więcej

opracowała: Katarzyna Rygiel-Hałucha

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole.

          W przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Była innowacyjna w porównaniu z wszystkimi organizowanymi wcześniej pod każdym względem.

          Jej nowatorski charakter tkwił w nowoczesnym, współczesnym scenariuszu. Nie recytowano tych samych wierszy i nie śpiewano znanych pieśni i piosenek.
          Uroczystość rozpoczęła się od...

         Czytaj więcej

Uroczystość przygotowali:
p. D. Dynowska, p. A. Jaworska, p. S. Staroń p. D. Dudek, p. M. Litwin.

OBÓZ NARCIARSKI

Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie oraz nauczyciele wychowania fizycznego informują
o

Organizacji OBOZU NARCIARSKIEGO dla uczniów MZSzOI w Krośnie

 Obóz odbędzie się w terminie 8-12.12.2014 lub 15-20.12.2014r.
w Białce Tatrzańskiej
termin uzależniony od warunków śniegowych
Przewidywany maksymalny koszt obozu 750 zł (przewóz, zakwaterowanie i wyżywienie oraz karnety na wyciągi)

Przewidujemy 3 grupy szkoleniowe

1.     Nieumiejący jeździć i początkujący narciarze J - nauka jazdy na nartach
2.     Początkujący narciarze – doskonalenie jazdy na nartach
3.     Dobrze jeżdżący – doskonalenie jazdy na nartach

Zgłoszenia chęci udziału do dnia 28.11.2014r. w sekretariacie szkoły.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku uzyskania sponsoringu koszty ulegną pomniejszeniu.
Uczestnicy we własnym zakresie powinni posiadać: narty, obuwie narciarskie, kask, gogle. Zapewniamy narty szkoleniowe (blejdy), narty biegowe wraz z obuwiem oraz wspaniałą zabawę i atmosferę.

opracował: Robert Guzik

Apel „Dlaczego Wolontariat?”

          W dniu 17 listopada 2014r. odbył się w naszym Gimnazjum apel „Dlaczego Wolontariat?”, celem którego było zapoznanie młodzieży z ideą Wolontariatu.

          Zaprezentowano dotychczasowe działania Szkolnego Koła Wolontariatu, zachęcając wszystkich do aktywnej pracy na rzecz...

         Czytaj więcej

opracowali: Opiekunowie Wolontariatu

Słodki Dzień - Wolontariat

          13.11.2014r. odbyła się sprzedaż ciast, zorganizowana przez uczniów naszej szkoły. W imieniu opiekunów Koła Wolontariatu, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wolontariuszom i rodzicom, którzy tak aktywnie zaangażowali się w przygotowanie akcji.

          „Słodki Dzień”, na rzecz wielu akcji charytatywnych, wspieranych przez nasz Wolontariat. Zebrana kwota: 800 zł zostanie przekazana na paczki mikołajkowe dla dzieci ze...

         Czytaj więcej

opracowali: Opiekunowie Wolontariatu

Konkurs Fotograficzny

          W dniu 31 października 2014 r. w sali edukacyjnej Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie z siedzibą w Dukli odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom IV Edycji Konkursu Fotograficznego: „Przyroda i krajobraz Karpackich Parków Krajobrazowych".

Na konkurs wpłynęło ponad 30 fotografii z różnych szkół województwa podkarpackiego. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców a wśród nich znalazły się piękne zdjęcia uczniów..

         Czytaj więcej

opracowała: Katarzyna Rygiel-Hałucha

Koło Wolontariatu - kwesta

          W dniu 1 listopada uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu z Gimnazjum nr 3 MZSzOI w Krośnie, wzięli udział w kweście na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.

          Bardzo dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie w pomoc potrzebującym...

         Czytaj więcej

opracowali: Opiekunowie Wolontariatu

Wizyty przygotowawcze w Norwegii

          W dniach 22-26 września 2014 r. w ramach wizyt przygotowawczych delegacja naszej szkoły udała się do miejscowości Fjell w okolicach Bergen w Norwegii. Na miejscu zostaliśmy ciepło i serdecznie powitani przez dyrekcję i nauczycieli z instytucji goszczącej, czyli szkoły Ungdomsskule z Fjell.

          W trakcie wizyty mieliśmy ogromną przyjemność zwiedzić szkołę w Fjell i jej oddział specjalny jak również resocjalizacyjny w Ganstag. Wizyta była wypełniona licznymi rozmowami i poznawaniem...

         Czytaj więcej

opracowała: Katarzyna Rygiel-Hałucha

„Każde miasto ma swój kryminał” konkurs rozstrzygnięty

          22 października 2014 roku w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej czytelnicy i pracownicy biblioteki spotkali się ze znaną pisarką, mistrzynią polskiej powieści kryminalnej , Katarzyną Bondą.

          Na spotkanie zostali również zaproszeni laureaci konkursu na opowiadanie kryminalne pod hasłem” Każde miasto ma swój kryminał”. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowały...

         Czytaj więcej

opracowała: Elżbieta Klocek

Kolejne zwycięstwa gimnazjalistek

          Uczennice Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie od wielu lat biorą udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej, poetki tworzącej i mieszkającej w Jedliczu.

          W bieżącym roku szkolnym uczennice również wystartowały w zmaganiach w Starej Szkole w Żarnowcu i zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, czym zasłużyły na uznanie jury...

         Czytaj więcej

opracowała: Elżbieta Klocek

Sukces uczennic z gimnazjum

          16 października 2014 roku w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu odbył się konkurs recytatorski „ W blasku Żarnowca - Maria Konopnicka i przyjaciele po piórze: Aleksander Fredro”. Wzięły w nim udział uczennice naszego gimnazjum. Jury oceniało dobór repertuaru i walory artystyczne recytacji poezji i prozy. Gimnazjalistki bardzo dobrze zaprezentowały swoje umiejętności i osiągnęły sukces.

          Aneta Klocek, uczennica klasy III c, przygotowana przez panią Janinę Kozioł zajęła I miejsce. Magdalena Gradowicz z klasy...

         Czytaj więcej

opracowała: Elżbieta Klocek

Stop agresji i przemocy

          W dniach 9.10.2014r i 16.10.2014r. W ramach działań profilaktycznych odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum z Policjantem z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii KM Policji w Krośnie.

          Prelekcję na temat agresji i przemocy przeprowadził policjant zajmujący się profilaktyką nieletnich pan Paweł Buczyński. Tematem spotkania było zjawisko przemocy w szkole, agresji fizycznej i psychicznej wśród młodzieży oraz odpowiedzialność prawna za...

         Czytaj więcej

opracowała: Agnieszka Bazan

REGULAMIN KONKURSU NA HASŁO PROMUJĄCE SZKOŁĘ

          Celem konkursu jest stworzenie i wyłonienie najciekawszego hasła promującego Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie.
          Regulamin dostępny pod poniższym linkiem:

         Regulamin

opracowały: Monika Hejnar-Litwin, Justyna Cwynar

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO

          W dniu 1 października 2014 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Moje miasto – to warto zobaczyć”. Konkurs został zorganizowany przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Krośnie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić miejsca, obiekty lub...

         Czytaj więcej

opracowała: Monika Hejnar-Litwin

Ognisko szkolne

          Dnia 18.09.2014 roku (czwartek), klasy II c i III f, wraz z opiekunkami; Panią Elżbietą Winiarską i Katarzyną Deptuch, udały się na ognisko szkolne, które odbyło się na terenie MOSiR.

         Szkolne Zabawa była przednia! Wszyscy piekli kiełbaski, pili soki, robili zdjęcia, śmiali się, grali w piłkę i...

         Czytaj więcej

opracowały: Elżbieta Winiarska i Katarzyna Deptuch

"MAMY SAMORZĄD"

         Uczniowie gimnazjum wybrali nowy Samorząd Szkolny.

Przewodnicząca: Dagmara Chrebor
Z-ca: Anna Jurczak...

         Czytaj więcej

opracował: Dawid Dudek

Ranking rywalizacji sportowej

          Bardzo miło nam poinformować, że w ramach rywalizacji sportowej szkół w województwie podkarpackim w roku szkolnym 2014/2015 nasze gimnazjum zajęło 3 miejsce na ponad 500 sklasyfikowanych szkół na Podkarpaciu.

przygotował: Piotr Lawera

Gimnazjaliści czytają Sienkiewicza razem z Prezydentem RP

          5 września br. uczniowie klasy I e, II c, II d wzięli udział w Narodowym Czytaniu dzieł H. Sienkiewicza. Uroczystość rozpoczęła się od przeczytania listu Prezydenta RP B. Komorowskiego do Rodaków. Następnie została przypomniana biografia noblisty wzbogacona prezentacją multimedialną. Uczniowie obejrzeli wystawę dzieł Sienkiewicza wydanych przez różne wydawnictwa..

         Szkolne czytanie zainicjował dyrektor p. R. Guzik, który przeczytał fragment powieści „Quo Vadis”. Pani dyrektor H. Ungeheuer rozpoczęła czytanie „Potopu”, a po niej czytanie kontynuowali uczniowie. W trakcie czytania...

         Czytaj więcej

opracowała: Dorota Dynowska

Seminarium „Od tablicy do tabletu – szlakiem zabytków UNESCO Norwegii i Polski”

          Od roku 2013 do 2015 w MZSzOI jest realizowany projekt pt. „Od tablicy do tabletu – szlakiem zabytków UNESCO Norwegii i Polski”, w ramach którego uczniowie pod kierunkiem nauczycieli realizują różne zadania.

          W roku szkolnym 2013/14 uczniowie klas II gimnazjum rozpoczęli pracę na seminarium związanym z realizacją w/w projektu, nad którym nasza szkoła pracuje wspólnie ze szkołą gimnazjalną Ungdomsskulle w Fjell.
          Uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę na temat...

         Czytaj więcej

opracowały: M. Pelczar, S. Zajdel i R. Nowak- Kogut

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 WRZEŚNIA 2014 r.

Szkoła podstawowa:
Msza Św. w Kościele oo. Kapucynów – godz. 8.00
Akademia – godz. 9.00

Gimnazjum:
Msza Św. w Kościele oo. Kapucynów – godz. 9.00
Akademia – godz. 10.00

TERMINY KONFERENCJI

Informacja dla nauczycieli uczących w
szkole podstawowej oraz gimnazjum

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA
odbędzie się w środę 27.08.2014 r. godz. 10.00. 

KONFERENCJA INAUGURACYJNA
odbędzie się w piątek 29.08.2014 r. godz. 10.00. 

INFORMACJA

Od 1 września 2014 r. na terenie szkoły obowiązuje obuwie zamienne na białej podeszwie typu trampki, tenisówki lub pantofle.
 


 

Więcej informacji - zapraszam do archiwum

scrollbar=no